Deklaracja Dostępności

Ośrodek Pomocy Społecznej Bielany zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony Serwisu Biuletynu Informacji Publicznej.

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Treści niedostępne

Najpoważniejsze zidentyfikowane ograniczenia dostępności:
Niektóre zamieszczone na stronie publikacje w formie plików PDF nie są dostępne cyfrowo w całości;
W niektórych materiałach multimedialnych brakuje napisów dla niesłyszących, transkrypcji oraz opisów tekstowych;
Sporadycznie pojawiają się błędy w opisach i treściach przycisków oraz linków.

Wyłączenia

Mapy;
Dokumenty archiwalne opublikowane przed 23 września 2018 roku;
Treści zewnętrzne.

Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności

  • Deklarację sporządzono dnia:
  • Deklarację została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia:

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.

Skróty klawiaturowe

Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada:

  • Justyna Samól.
  • E-mail: samol.j@opsbielany.waw.pl
  • Telefon: 22 56-89-100

Każdy ma prawo:

  • zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
  • zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
  • wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie,
  • złożyć skargę na brak zapewnienia dostępności.

Żądanie musi zawierać:

  • dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
  • wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
  • wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.

Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia. Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę. Można również złożyć wniosek do

Dostępność architektoniczna

Sposób dojazdu

Do budynku prowadzi wejście z drogi wewnętrznej odchodzącej od ul. Przybyszewskiego

Wejście do budynku i strefa obsługi mieszkańców.
Kancelaria znajduje się na parterze po lewej stronie, po przejściu przedsionka. Dalsze przejścia zabezpieczone są drzwiami otwieranymi przez pracowników Ośrodka, Szerokość drzwi dostosowana jest do potrzeb osób poruszających się na wózkach. W Ośrodku zainstalowana jest winda umożliwiająca dostęp do pierwszej i drugiej kondygnacji. Trzecia kondygnacja nie jest dostępna dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.
Przy budynku zlokalizowany jest parking z wyznaczonymi miejscami dla osób niepełnosprawnych.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla, ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
Budynek nie jest wyposażony w pętlę indukcyjną.
W Ośrodku Pomocy Społecznej Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy można skorzystać z tłumacza polskiego języka migowego (PJM) online.
 

OWDS1, al. Zjednoczenia 13, Warszawa

Znajduje się toaleta dla OzN. Są oznakowania wyjść ewakuacyjnych. Korytarze w Ośrodku mają odpowiednią szerokość i zapewniają możliwość manewrowania wózkiem. W budynku nie ma windy, ponieważ Ośrodek znajduje się na parterze budynku mieszkalnego. Dojście do Ośrodka jest od strony ul. Lipińskiej. W pobliżu (ok. 300 m) – przy ul. Żeromskiego znajduję się przystanek autobusowy (116, 110, 197, 103, 303). Na rogu ul. Kasprowicza i Al. Zjednoczenia (ok. 300 m) znajduje się przystanek autobusowy (103, 197, 156, 181). Przy ul. Kasprowicza (ok. 300 m) znajduje się stacja Metra STARE BIELANY. Dostępność architektoniczna jest zapewniona: bez przeszkód można wejść i poruszać się po Ośrodku oraz dostać się do pomieszczeń, które się w nim znajdują. Budynek jest parterowy, przed wejściem posiada podjazd dla OzN. Wewnątrz nie ma schodów. Budynek posiada równą powierzchnię posadzki, szerokie drzwi do wszystkich pomieszczeń, toaletę z udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnościami. Jest możliwość wejścia do budynku z psem przewodnikiem, jeśli klient jest osobą niewidomą.
 

BCWS, ul. Broniewskiego 56, Warszawa

Dwie toalety znajdują się dla OzN. Znajdują się oznakowania wyjść ewakuacyjnych. Korytarze mają odpowiednią szerokość do swobodnego poruszania osoby na wózku inwalidzkim. Winda jest dostosowana dla OzN Dojście do budynku jest od strony ulic: Boniewskiego i Perzyńskiego. Najbliższy przystanek znajduje się przy ulicy Broniewskiego, na którym kursują autobusy linii: 114,303, N41, N91,103,197. Jakieś 100 m od BCWSS+ znajduje się kolejny przystanek przy ulicy Perzyńskiego, na której jeżdżą autobusy linii 197 i 303. Czterysta metrów od BCWSS+ u zbiegu ulic Broniewskiego i Romaszewskiego znajduję się przystanek tramwajowy linii 22,28,33,35
 

OWDS 2, ul. Wrzeciono 5A

W obiekcie znajduje się 1 toaleta dla OzN. Znajdują się oznakowania wyjść ewakuacyjnych i przeszkolony personel w procedurach bezpiecznej ewakuacji. Korytarze w budynku mają odpowiednią szerokość, zapewniają także swobodną możliwość manewrowania wózkiem, w obiekcie są szerokie drzwi do każdego z istotnych pomieszczeń dla osoby poruszającej się na wózku. W obiekcie nie ma schodów, cały obiekt jest parterowy. Przed wejściem do obiektu jest łagodny podjazd. Do budynku jest wejście od parkingu przy ul. Wrzeciono. Najbliższy przystanek autobusowy znajduję się przy ul. Przy Agorze oraz przy ul. Kasprowicza. Do obiektu można również dojechać metrem, stacja metra „Wawrzyszew”.

 

Informacje dodatkowe

Ułatwienia

Na portalu istnieją ułatwienia przeglądania treści przez osoby niedowidzące:
Zmiana wielkości czcionki;
Zmiana kontrastu.

Inne informacje i oświadczenia

Strona jest sukcesywnie udoskonalana pod kątem dostępności. W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt z „Miejskim Centrum Kontaktu 19115”.
Miejskie Centrum Kontaktu 19115 czynne jest 24/7:
tel 19115,
e-mail: kontakt@um.warszawa.pl,
Portal:


Bezpłatna aplikacja 19115
Czat:.
Na stronie 19115 jest możliwość połączenia się z tłumaczem języka migowego. Informacje o usłudze tłumacza migowego online oraz usłudze tłumacza migowego można znaleźć również na stronie
Dostęp alternatywny można uzyskać kontaktując się z „Miejskim Centrum Kontaktu 19115”.
Możliwe jest odczytanie treści niedostępnej (krótsze teksty - max do 1 strony A4).Można również zarejestrować w 19115 wniosku o zapewnienie dostępności cyfrowej. Zarejestrowany wniosek jest przekazywany do właściciela treści.

Metryka

Rejestr zmian

Rozwiń